Side 1 av 1
diesel tuning
Lagt inn: 28 sep 2007, 12:53
av vector25
Jeg har nå prøvd min 9-5 2.2tid med chip. Dte chip. skal nå være 147ps i bilen, men ønsker mer. synes fortsatt at balja er litt dau. er det noen som sitter på noen stalltips, så er jeg veldig motagelig.
Lagt inn: 28 sep 2007, 13:03
av KapteinSAABeltann
Jeg har litt dårlig tro på disse "powerboksene". Årsaken er at disse manipulerer signalene fra bilens styringsystem og lurer dieselpumpa til å endre sine parametere uten å justere etter andre viktige ting. Resultatet kan bli følgende:
- Høyere eksostemperatur, hardt for turbo
- Kjørecomputer viser feil forbruk
- Serviceintervall feilberegnes
- ESP får feil informasjon om moment
- Momentbegrensning for holdbarhet/sikkerhet fungerer ikke
- osv
Det beste er å få gjort en skikkelig trimming av bilen der alle parametre justeres slik at alt fungerer som det skal. Så vidt jeg vet finnes det to løsninger hvor man endrer programvaren i bilens originale system; Nemlig Hirsch og BSR. Her trimmer man via bilens diagnosekontakt.
Selv valgte jeg PPC fra BSR og er veldig fornøyd med det. Kjørbarheten e forbedret, og MYE mer krefter.
http://sv.bsrab.se/
http://www.hirsch-performance.ch/Conten ... s/Leistung

Lagt inn: 28 sep 2007, 13:42
av Ingvar N629
Denne tråden hører hjemme under trimming!
Vector25, jeg går ut ifra at du ikke er medlem her, så jeg drøyer med å flytte tråden, men du oppfordres herved til å melde deg inn!

Vi vil gjerne ha deg med!
Men jeg ser at du har lagt ut bilen din for salg??
Lagt inn: 28 sep 2007, 17:46
av utengen
Hei
Til 9-5 2,2 TID er det nok bare Hirsch Performance AG som leverer tuning via diagnoseuttaket.
Till 1,9TID finnes det ganske mange leverandører som gjør dette via diagnose uttaktet.
Men som nevnt over, powerboks er ikke og anbefalle.
Mvh
Tommy Utengen