Side 1 av 1
Re: "justere" fordeleren på ng900i
Lagt inn: 10 okt 2009, 12:17
av Skaten N671
Sikker på at det er justering på fordelaren? Denne har jo motronic styresystem, den styrer jo som regel tenninga og. I motsetning til tidlegare jetronic system.
Re: "justere" fordeleren på ng900i
Lagt inn: 10 okt 2009, 12:25
av Skaten N671
Å ja... misforstod vist litt eg. Trudde du tenkte på tenningsjustering.
Fordelaren pleier berre å passe inn på kammen på ein måte... Det er som regel eit usymmetrisk spor e.l.
No har ikkje eg gjort det på akkurat denne motoren, men skriver etter tidligere erfaringer.
Uansett, så skal rotoren peike mot pluggledning nr 1 når motoren står i ØD. Det kan du sjå på svinghjulet, der det er eit merke. Du kan også sjå dette på reimskiva på veiven, som har eit spor som skal stemme med eit merke på registerdekselet.
Re: "justere" fordeleren på ng900i
Lagt inn: 11 okt 2009, 16:53
av Sondreot
NB! Rotoren skal peke mot ledningen til syl.1 når stemp nr.1 er på ØD + at syl.1 mår være i kompresjonstakt. Dvs. at det ikke er nok å se på veivakselmerket. Visst det blir feil vil ikke bilen starte.. Blir bare en puff og en smell
Du kan se det på kamakselen.. Begge ventilene på syl.1 skal være stengt samtidig som stempel 1 er på topp!