Side 1 av 1

Hjelp - Fjusking ved pådrag, Ng900

Lagt inn: 01 apr 2010, 22:41
av Talker
Har en ng900 steg 3 (eksos m/frieksos, luftfilter, og programvare) :p
Den har nå begynt å fjuske. Kan ikke forklare det annerledes enn at motorlyden "hakker" og mister effekt når dette skjer. Hakkingen pågår i alt fra 0,3sek til 2sek og kommer og går. Kan til en viss grad gi på for å kompansere for dette. Dette kommer og går, og merkes ofte ved bykjøring, og pådrag ved lave turtall. Merket dette først når jeg lot bilen stå i noen uker og begynte å kjøre igjen, også forsvant det nesten helt i løpet av noen dagers bruk. Så lot jeg bilen sto ubrukt i 24t og da var det tilbake, men denne gangen forsvant det iløpet av minutter. Nå merker jeg det mest når jeg gir på. Er ikke noe artig med fjusking på høyt ladetrykk og turtall. Er jo da ting går galt :shock: Hørte f.eks et smell i eksoen når jeg dro på litt her forleden, altså MENS jeg hadde full gass på greit turtall! Dette har ikke skjedd før, så lurer på hva dette kan være! Er vel enten noe med bensintilførsel, eller tenninga. Men kan ikke tenke meg noen spesifikke feil.

Ting jeg har tenkt på:

Vann/fukt i bensinen som omsider har forsvunnet/blitt brukt opp.
Dårlig pumpe (hvorfor periodisk?)
Dårlig bensinfilter (hvorfor periodisk)
Én eller flere dyser som er dårlige (kan dette skje?)
Noe som reagerer på vått miljø og rå luft.

Men dette smellet må vel ha noe med tenninga å gjøre. Er det ikke snakk om en eller annen giver som er litt dårlig/utsatt på disse bilene?

Re: Hjelp - Fjusking ved pådrag, Ng900

Lagt inn: 01 apr 2010, 23:15
av Skaten N671
Viss det smeller i eksosen tyder det på uforbrent bensin som antenner i eksosanlegget.
Det er som regel pga tenningsfeil, men kan jo selvfølgelig vera andre ting. Men ville prøvd tennkassetten iaf.
Bruker den kjølevæske? toppakning ?

Re: Hjelp - Fjusking ved pådrag, Ng900

Lagt inn: 02 apr 2010, 10:54
av Talker
Har byttet tennkassett med en kompis, og hverken jeg eller han merker noen forskjell.
Den har brukt/lekt litt kjøleveske, men det var ikke så mye. Har hatt på bars leak, og nå minker ikke nivået lengre. Hvertfall ikke ved vanlig kjøring, men muligens ved hardkjøring.

Skal uansett plukke frahverandre motoren i sommer, og ta en liten overhaling, så da blir det toppakningsbytte uansett.

Kom akkurat på at det smalt KRAFTIG fra eksosen en gang jeg skulle starte bilen med litt lite strøm. Bare såvidt motoren gikk rundt, så måtte ha starthjelp. :p

Også må jeg kjinne i noen sekunder hver gang jeg starter motoren, med mindre jeg akkurat har stoppet den da.