Side 1 av 1

pulserande turbotrykk

Lagt inn: 12 mai 2011, 20:47
av Halnesen
Som sagt i overskrifta so har eg ganske mykje pulsering på turbotrykket når eg gjer full gass. det kjem når turtalet er komt eit stykke opp 3500++.. det gjelder alle girene..
magnetventil er ny, å tennkasetten er ny. finner heller ikkje noken lekasje noken plass.. noken tips til årsak?

på førehand takk :)

det gjelder signaturbilen

Re: pulserande turbotrykk

Lagt inn: 12 mai 2011, 21:45
av na_X
Slakke i registerkjedet eller sliten turbo? Pluggene er i orden, på tide å bytte? Har du orginal effekt, eller kanskje trionic-boksen er defekt?

Re: pulserande turbotrykk

Lagt inn: 12 mai 2011, 21:58
av Tor N12
Det vanligste er slapp wg-klokke eller evt vacumlekkasjer...

Re: pulserande turbotrykk

Lagt inn: 13 mai 2011, 00:09
av Timon
Om du har tenningsbank så vil turbotrykket kunne gå litt opp og ned siden sikkerhetssystemet skrur ned trykket.

Skjedde med min en gang, turbotrykkmåleren gikk som en vindusvisker. Sjekka pluggene, og en av pluggene var smeltet (feil plugger). Ble i orden med nye (riktige) plugger.

Re: pulserande turbotrykk

Lagt inn: 13 mai 2011, 06:18
av Halnesen
Då trykktester eg wg-klokka?
plugger er nye og rett sort. turboen kan self. vere slitt, den har vert med på 200000 km. kjedet det veit eg ikkje, korleis sjekker eg evt. det?
fekk inn ny programvare rett etter jul, har egentlig bare vert styr men men, finne no litt feil her og der.
Bilen går bra, beire enn orginal.. trykket ligger å pulsera mellom 0,7-0,8-0,9.. legg eg inn 5 gir i 90 kmt, so ligg trykket stabilt på 0,9, heilt til rpm kjem over ca. 3500
skal sjekke wg- klokka, trur eg har ei liggande og, so kan kanskje bare skift.
takk for hjelpa so langt! :) :D

ps: visst det er tenningsbank, kutta ikkje trykket meir då?

Re: pulserande turbotrykk

Lagt inn: 13 mai 2011, 06:21
av Ingvar N629
Når du trimmer så viser alle slitne ting seg, mer effekt krever mer av diverse ting.

Registerkjede? Næææ. Bytt wastegateklokka som Tor skriver, veldig typisk oppførsel for en sliten wastegateklokke det der. Tenningsbank gir litt annen oppførsel, reguleringen skal isåfall ikke gi hurtige pulsasjoner. Men det vil regulere ned, gradvis opp og så ned igjen, så om du synes den beskrivelsen stemmer og tanker 95 oktan, så er det bare å fylle 98 med en gang.

Et pluggskift skader vel heller ikke hvis du ikke har gjort det, men prøv som sagt wastegateklokka først.

Re: pulserande turbotrykk

Lagt inn: 13 mai 2011, 18:05
av Halnesen
då har eg fått bytta wg-klokka, men det vart ikkje noke beire, samme pulsering endå :( . er ikkje noke self. at den wg- klokka som eg bytta med er i orden helller. ( var ei gammal som eg hadde liggande.. går det å trykk teste wg- klokka?

kan dinna pulseringa vere skadlig for motoren?

fyller 98, å pluggane er nesten nye. ( 2000 km sida )
trur ikkje at det er tenningsbank..