Side 1 av 1

Varmen virker ikke når motoren er varm...

Lagt inn: 29 okt 2012, 13:39
av Ilenna
Jeg har et lite problem med varmeanlegget i bilen.

Den virker alltid når jeg starter bilen opp om morgenen, men hvis jeg slår av bilen og slår den på igjen (eks. 10 min etter) så virker ikke varmen. Dette er bare når det er litt eller veldig kaldt ute, selvfølgelig.

Får ingen feilkoder når jeg kalibrerer. Noen som har peiling på hvorfor dette skjer?

Re: Varmen viker ikke når motoren er varm...

Lagt inn: 29 okt 2012, 15:47
av Kristian N2215
Varmeventil? Den som åpner og stenger for kjølevannet gjennom varmeregisteret.

Re: Varmen viker ikke når motoren er varm...

Lagt inn: 30 okt 2012, 23:40
av PerH N1870
Har du sjekket at du har væske i ekspansjonstanken ?

Re: Varmen virker ikke når motoren er varm...

Lagt inn: 05 nov 2012, 21:35
av EveGun
Har akkurat samme problem. Har sjekket at det er vann i ekspansjonstanken, byttet termostat, lest av feilkoder me tech 2(ingen feil), men finner ikke ut av det :/
Skal se på varmeventilen, men siden den funker i den forstand at den åpner å lukker hvis det er det som er problemet, er det ikke da en feil med elektronikken i bilen?

Mvh. Even

Varmen virker ikke når motoren er varm...

Lagt inn: 05 nov 2012, 21:56
av doo-kie
Trykk auto og off på klimanlegget for å sjekke om det ligger noen feilkoder på det. Kan være feil med det, steg motor som enten er stoppet eller tilhørende mekanik som er hoppet av/ defekt.