Side 1 av 1

Saaben stoppa plutselig :(

Lagt inn: 27 nov 2012, 17:33
av ng900trionic
Hei min far har en 1999 saab 9-3 kjørte til butikken (500m) og når jeg kom ut ville ikke bilen starte... Det var dårlig kontakt på batteriet så jeg løsnet polen
og fjernet det som var av irr og dritt der.. Så strøm er det prøvde også med startkabler men høres ikke ut som det er gnist?? Bare den kjipe flate lyden uten noe livstegn :( noen som har tips om hva som kan være galt??
MVH Dag Vidar :)

Re: Saaben stoppa plutselig :(

Lagt inn: 27 nov 2012, 17:45
av na_X
Tennplugger, tennkassett, veivakselgiver..
Ta en ting om gangen i den rekkefølgen, det rimeligste og minst jobb først.

Re: Saaben stoppa plutselig :(

Lagt inn: 27 nov 2012, 18:05
av ng900trionic
er forresten ikke turbo

Re: Saaben stoppa plutselig :(

Lagt inn: 27 nov 2012, 18:15
av Paradigm N558
Njæ.. om det ikke er LIV i bilen, så er nok batteriet defekt.
Om det er liv, men startmotoren ikke går rundt, så kan man undres om han har automatgir. I såfall, kan girvelger være defekt.

Re: Saaben stoppa plutselig :(

Lagt inn: 27 nov 2012, 21:04
av saab2012
Utslag på turteller ??nei (veivakselgiver)Ja sjekk videre( Bensinpumpe),event.sjekk om det er strømmtilførsel til kontakstykke under baksete ved kjøring på starter,eller lytt om bensinpumpe gir lyd fra seg.ligger inne i tanken.

Re: Saaben stoppa plutselig :(

Lagt inn: 27 nov 2012, 22:53
av ng900trionic
Har vært ute og begynt litt på det men har nå funnet ut at det er gnist. Men den får ikke bensin og jeg målte 0 v når jeg målte i sikrings boksen når jeg kinna :( noen som vet hva det kan være ? MVH Dag Vidar

Re: Saaben stoppa plutselig :(

Lagt inn: 28 nov 2012, 12:21
av Paradigm N558
Målte 0 volt på hva? Ei tilfeldig sikring?
Mål over batteripolene når du prøver å starte. Er spenningsfallet større enn 1-2 volt, så er noe gærnt.