Side 1 av 1
Lufte clutch 9-5.
Lagt inn: 06 mar 2013, 22:52
av Helge
Er det noen spesiell fremgangsmåte når man skal lufte clutchen på 9-5?
Re: Lufte clutch 9-5.
Lagt inn: 06 mar 2013, 23:30
av doo-kie
Jeg har alltid bare fått noen til å sitte å pumpe mens man åpner og stenger luftenippelen. Funker fjell. Vakum funker nok også bra om du er alene.
Sent from my GT-P3110 using Tapatalk 2
Re: Lufte clutch 9-5.
Lagt inn: 07 mar 2013, 08:26
av Ingvar N629
De kan være vrange. En sikker metode er å fylle slaven før du monterer kassa, men om jeg gjør det er litt hipp som happ. Funker like fint å sette på en beholder på lufteskruen, åpne luftinga og så la det stå noen minutter med nok væske i beholderen uten å sette trykk på, før man lufter på vanlig måte. Om det ikke funker med trykk fra beholderen, så bruker jeg å sette trykk på lufteskruen og presse væska oppover. Til den bruken har jeg en 100 ml sprøyte (sykepleierservice

) som jeg fyller med bremsevæske og kobler en vakuumslange mellom sprøyta og luftenippelen. Den metoden har hittil aldri feilet, men det har hendt at det har sittet igjen luftbobler som jeg tror sitter på selve masteren. Forsvinner ved å tråkke inn pedalen og slippe veldig brått noen ganger.