Legg inn
av Ingvar N629 » 11 jul 2013, 16:06
Hei,
det sitter veivakselgiver i blokka som registrerer turtall og posisjon på veiva, som er en vanlig feil når disse bilene ikke vil starte. Blå kontakt oppe ved innsuget, følg ledningen fra denne.
I tillegg har du på bilen din uten turbo, også hallgiver i fordeleren som brukes til å registrere posisjon på eksoskammen. Dersom denne er defekt vet ikke systemene for bensin og tenning når stemplene går arbeids- og innsugstakt. Veiva går to runder på den tida det tar kammen å gå én runde.
Mest sannsynlig er det at veivakselgiveren er defekt, selv om det vanlige er at den først gir problemer med start når motoren er varm, før den kutter helt. Det kan selvsagt være andre feil enn dette, men siden veivakselgiveren er såpass rimelig og enkel å bytte, så ville jeg ha førsøkt denne først før du begynner å bruke tid på feilsøking.
Mean effective pressure is the substitute for cubic inches!
M09 Saab 9-3 Aero XWD, B207R+
M03 Saab 9-5 Aero Hirsch original Troll R 305 hk
M02 Saab 9-5 Aero B235R, konebilen
M94 Saab 900 B202L cabriolet
M72 Saab Sonett III, morobilprosjekt uten tidsplan