Side 1 av 1

SAAB 9-5 Koppholder

Lagt inn: 18 aug 2015, 20:01
av Joakimfl
Hei!

Var å leverte bilen til et vaskefirma i en parkeringskjeller i dag. DET gikk IKKE bra for å si det sånn :x Vasken ble utrolig dårlig utført. Ser ut som de bare har spylet av bilen med vann. Inni så den like skitten ut.. Men til det som var verst så klarte han å knekke koppholderen :(

Så til det som egentlig er tema her: Er det noen som vet hva slags type plast koppholderen er laget av? PP, PVC, PE..? Og er det noen som vet hva slags lim som kunne klare å lime dette? Prøvde med 3M lynlim i dag, men det så ikke ut til å fungere. Plastmaterialet ser ut for å være for "sprøtt"

Takker for svar!

Og til den som lurer så skjedde dette i parkeringskjelleren på Lade arena i Trondheim. Vil ikke anbefale de som vasker der altså #-o

Re: SAAB 9-5 Koppholder

Lagt inn: 18 aug 2015, 20:07
av Paradigm N558
Kjøp ny.
Husker jeg rett henger den fast i to skruer på baksiden av dashboardet, selve dashboardet får du ut ved å ta ut knappene og SID, er enklere enn man skulle tro, og løsne 6 skruer. Gjort på en halvtime :)

Re: SAAB 9-5 Koppholder

Lagt inn: 18 aug 2015, 20:25
av Joakimfl
Hoff.. Har ikke lyst egentlig :P
Er knekt på en slik måte at jeg tror det skulle fikse det (iallefall for en stund) å bare lime det. Men må finne ut hvordan plast det er, og hvilken lim jeg skal bruke

Re: SAAB 9-5 Koppholder

Lagt inn: 18 aug 2015, 20:40
av Paradigm N558
Antar det er den greia som vrir seg når den kommer ut, som er knekt løs.
Er en ganske "delikat" plast-tannhjul-sak det der, er sikkert mulig å lime, selv ville jeg kanskje brukt Tec7, men det er smått.
Jeg står fortsatt for forrige post jeg skrev :p

Re: SAAB 9-5 Koppholder

Lagt inn: 19 aug 2015, 15:06
av Joakimfl
Limte med lynlim i går kveld og det sitter sammen, men er usikker på hvor sterkt det er. Tør ikke å sette noe uten kork opp i der for å si det sånn.

Re: SAAB 9-5 Koppholder

Lagt inn: 19 aug 2015, 15:42
av Kristian N2215
Hva med å kreve erstatning av Ali (Ja, sjefen der heter faktisk det :P)?

Re: SAAB 9-5 Koppholder

Lagt inn: 20 aug 2015, 08:10
av Joakimfl
Fikk 100kr i avslag av han. Thats it. Men det ser ut som om koppholderen holder sammen. Lurer bare på hvor mye den tåler :o