Side 1 av 1
Røyk et rør idag.. Hjelp!!
Lagt inn: 16 apr 2020, 17:35
av Mickey1500
Mens jeg driver å roter nedi torpedoveggen for å skifte kjøleslangen så brekker jeg uheldigvis et rør.. Samme størrelse som vacuumslangene men er hardt.. Er det til bremsekraftforsterkeren? Og hvor får jeg tak i det? Kan ikke kjøre uten?

Re: Røyk et rør idag.. Hjelp!!
Lagt inn: 16 apr 2020, 18:19
av Ingvar N629
Du kan ikke kjøre uten og dette må være tett, men har du en slange med innvendig diameter lik rørets utvendige diameter så er det jo bare å skjøte.
Re: Røyk et rør idag.. Hjelp!!
Lagt inn: 16 apr 2020, 18:22
av Mickey1500
Den brakk dessverre i den ventilen.. Jeg har 6mm silikonslange men det hjelper vel ikke.. Trenger egentlig den ventilen.. Hva er det og hvor får jeg tak i den? Er det trykk eller vacuum i de slangene?
Re: Røyk et rør idag.. Hjelp!!
Lagt inn: 16 apr 2020, 18:25
av Mickey1500
Kan ikke starte opp og flytte bilen 5 meter heller? Står litt dumt til... :/
Re: Røyk et rør idag.. Hjelp!!
Lagt inn: 16 apr 2020, 18:52
av Ingvar N629
Jo, det kan du.
Ventilen er en enveisventil, det er vakuum på bremsekraftforsterkerens side av ventilen, og trykk eller vakuum i røret mot innsuget, avhengig av ladetrykk eller ikke.
Pass på at du monterer ny ventil riktig vei.
Re: Røyk et rør idag.. Hjelp!!
Lagt inn: 16 apr 2020, 20:43
av Mickey1500
Ok, jeg kan flytte den litt imorgen da... Hva heter den ventilen og den harde slangen da, så jeg vet hva jeg skal søke etter.. Tror jeg går for en brukt i første omgang siden det er en brukthandler ved siden av der jeg står.. Men hvordan i all verden får jeg av de slangene? Jeg prøvde å løsne ventilen fra den andre slangen men var umulig..

Re: Røyk et rør idag.. Hjelp!!
Lagt inn: 17 apr 2020, 12:08
av Daniel_S
Enten så kan kjøpe ny slange sats med ventiler og den T-koblingen, eller så må du kjøpe løse ventiler og dertil nye slanger som du må kappe til selv.
Selve slange satsen får du tar i f.eks på skruvat.
https://www.skruvat.no/Vakuumslange-bre ... gJIq_D_BwE