Side 1 av 1

Glassknuser og beltekutter. Hvis du går på en smell!

Lagt inn: 03 jan 2008, 01:01
av alex_ander3@hotmail.com
Snøen laver ned, til noen store forargelse, og andres glede.

Desverre fører jo dette også til at man krasjer lettere.
Det jeg alltid har med meg på nøkkelknipet mitt både privat, og i uniformen er en ruteknuser. Den er laget som en automatkjørner som du presser mot vinduet nederst i hjørnet, og som får glasset til å sprute:D
I tilegg har den en kniv inni seg, som er til å skjære av beltet med hvis du ikke får det av.(med automatiske beltestrammere, eller du henger opp ned så kan det by på store problemer)


For litt siden var jeg på TAS2 kurs, som har med hurtigfrigjøring av fastklemte i bil å gjøre. Tok litt bilder der, og filmet også at jeg brukte glassknuseren på en bil. Tar litt tid å laste den ned, men den kommer.

Bilde



Har sett Norsk luftambulanse/Toyota har laget disse i et samarbeid, men tror ikke de er laget for de åpne marked enda. Jeg har kjøpt min fra EBAY..

Bilde


investering :wink:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ResQme-S ... dZViewItem

Lagt inn: 03 jan 2008, 10:30
av Kristine
Har en slik diger hammar liggendes i bilen min. Fikk den visst i gave :P

Må nok innrømme at din var litt mer stilig :P

Lagt inn: 03 jan 2008, 12:13
av Stalfa

Lagt inn: 03 jan 2008, 18:58
av Bjørk N1057
Fifan, glasset spruta virkelig og! Hvordan fungerer den? kommer det et stempel ut eller hva?

Lagt inn: 03 jan 2008, 20:03
av alex_ander3@hotmail.com
Hei:)

Ja, den er liten og fancy den altså, og den funker..
Det er som en automatkjørner som du dytter inn, da er det ei fjør som får en metallspiss til å fly ut. Har flere ganger prøvd å knuse med hammer, men har ikke klart det da vinduet "gir etter/flekser" og vil ikke knuse.