Side 1 av 1
Oppretting av parkeringsbulk..
Lagt inn: 16 sep 2010, 22:56
av Jossva N1079
Var å handlet på et kjøpesenter for et par dager siden og da jeg kom til bilen etter endt ærend la jeg merke til at det stod en eldre litt shappy bil ved siden av men tenkte ikke noe mer over det. Da jeg kom jeg hjem så jeg til min forferdelse at sjåføren av denne bilen tydeligvis ikke brydde seg seg særlig om andres biler siden han hadde plantet døren sin ganske kraftig inn i min passasjerdør foran. Det var lakkmerker og en fin bulk rett under dørhåndtaket.

Jeg har ingen anelse om hvordan jeg skal kunne få tak på den %@#¤#""#"!! siden jeg ikke husker hva slags bil eller reg nr. Dermed må man vel koste på det selv siden å ta det gjennom forsikringsselskapet antageligvis ikke blir særlig gunstig.

Bilen er ikke akkurat ny lengre, men det ser ikke akkurat fint ut..
Mitt spørsmål er da, hvem gjør slike opprettingsjobber til en grei pris i Trondheimsregionen? Det virker ikke som at det er lakkskader på døren så mulig det er ganske enkelt og raskt å fikse.
Re: Oppretting av parkeringsbulk..
Lagt inn: 17 sep 2010, 00:46
av Rambraut N1491
Nå er jeg ikke helt stor på hvilke som driver med oppretting i trondheim, men vet at Huus Bil&Mekk på kotsøy, driver stort på slikt i disse tider, bra arbeid gjør de også.
På jobb så bruker vi og sende kunder dit når det er spørsmål om karosseriarbeid.
Re: Oppretting av parkeringsbulk..
Lagt inn: 17 sep 2010, 05:58
av Tor N12
Så lenge det er selve døra så er vel det aller rimeligste å finne ei dør i rett farge og skifte den ut.
Ellers har jeg fått høre at det er en meget dyktig kar på Elwo bil som tar sånt:
http://www.elwobil.no/
Re: Oppretting av parkeringsbulk..
Lagt inn: 17 sep 2010, 07:52
av Ingvar N629
Jeg har jo dør i rett farge, men er usikker på hvordan lakken ser ut.
Re: Oppretting av parkeringsbulk..
Lagt inn: 17 sep 2010, 09:54
av Samoht
Så at Lakkproffen ikke hadde avdeling i Tr.heim, men skulle du innom noen av de stedene de har avdelinger, så opererer iallefall de med fine priser på slike "småjobber". Har brukt de gjennom jobben i Ålesund. Mye skrammer på støtfangere og skjermer osv som har blitt utbedret med helt greit resultat.
Sender du bilder av skaden, får du nok et pristilbud. Han ser sin egen begrensning på hva han fikser og ikke.
Re: Oppretting av parkeringsbulk..
Lagt inn: 19 sep 2010, 07:11
av Jossva N1079
Takk for tips. Skal sjekke dem. Skifte av dør er selvfølgelig en mulighet. Hadde ikke tenkt så drastisk i første omgang så jeg håper det lar seg rette opp.