Side 1 av 1

En trist dag!

Lagt inn: 25 okt 2004, 14:48
av Frode N220
:cry: :cry: :cry:
Da er det et bortimot ugjenkallelig fakta: DRØMMEBILEN ER SOLGT!

Ca kl 1500 rulla, det som siden lanseringa har vært min drømmebil, vekk fra min gårdsplass med en ny eier...

Jeg trodde ikke jeg ville kunne klare å få kjøpt en slik bil før den ble veldig gammel.
I juni i fjor, ble i mot alle odds 9-3'en bytta ut med en 99 sølvgrå 9-5 SE Estate med granittgrått skinninteriør og automat. Perfekt! :D
Årsaken til byttet var legitim nok. 4 skulle bli 5, og 9-3'en ble for trang i baksetet.
Dyrt var det - men, det smakte godt. Nå har den i tillegg en velfungerende BSR, steg 1 og har blitt omtrent perfekt for meg.

Men, Adam var ikke lenge i paradis... :oops:
Heldige som vi er, blir den dessverre for liten (den også) omkring 17. mai 05. Da blir 5 til 6. :wink:

Innrømmer at jeg nesten hadde en tåre i øyekroken der jeg stod og så gjennom kjøkkenvinduet at MIN Estate forlot meg... (Kanskje tåren var der fordi det ble et ganske solid økonomisk tap på knappe halvannet år! :shock: ) Denne bilen skulle jeg jo ha lenge.

Men, det er jo bare en bil. Og selv om jeg nå tar steget inn i den tvilsomme MPV-klassen, håper jeg å ved et senere tilfelle bli eier av en moderne Saab med turbo. Jeg får trøste meg så godt jeg kan med 93'en og 900'en. Kanskje, får jeg anledning til å bytte ut GL'n med en nyere classic/GM 900. Hvem vet... Det har ikke gått så veldig mange år mellom hvert bilbytte her i gården akkurat. :wink:

Håper jeg fortsatt er velkommen her på Forumet, til tross for min utroskap... :roll:

Lagt inn: 25 okt 2004, 15:50
av Hjelle, N6
Må få kondolere... :(
Men so lenge du har eit par klassiske SAAB-ar er det alltids plass til deg i klubben, forsovidt utan SAAB-ar også, for interessa og kunnskapen for SAAB er då minst like viktig... :)
Men du får trøste deg med at det er kjerringa som skal bruke MPV-en til kvardags? ;)

Lagt inn: 25 okt 2004, 16:02
av Jørgen N237
kondolerer..

Men MPV er sikkert greit nok det, men ingen entusiastbil.. Står selv igang med å selge min første bil... Litt vemodig..

Lagt inn: 25 okt 2004, 20:09
av Frode N220
Hjelle, N6 skrev:Må få kondolere... :(
Men du får trøste deg med at det er kjerringa som skal bruke MPV-en til kvardags? ;)
Takk for kondolansen. :cry:
Som en mager trøst venter jeg nå på at lønnskontoen skal få seg en real boost! 8)
Det blir nok jeg som kjører MPV'en. Sjefen jobber på kjøpesenter, og de få gangene hu kjørte Estate dit, ble det nye spor av den hensynsfulle menneskeheten! :-x
Hu klaga på styringa på 900GL'n, så jeg satte i servo. Nå får heller vrakpant-bilen ta smellene.

Men, med et par kilometer til jobben, velger jeg stort sett sykkelen. Så lenge jeg ikke henter/bringer småtroll til barnehage/SFO osv.

Lagt inn: 25 okt 2004, 20:13
av Hjelle, N6
Auda Frode, då svir det ekstra hardt... :-x

Lagt inn: 26 okt 2004, 14:45
av Trond N47
Du får sette på en 9-5 grill på MPV'en, det hjelper litt på selvfølelsen.
Kanskje en griff og et 9-9 merke bak vil bli lagt merke til.

Lagt inn: 26 okt 2004, 19:00
av Jørgen N237
Enig i at det er en trist dag, sto nettopp å så at min første bil, min 9000 forsvant ned utkjørselen..

Lagt inn: 26 okt 2004, 19:10
av Hjelle, N6
Freshmaker skrev:Enig i at det er en trist dag, sto nettopp å så at min første bil, min 9000 forsvant ned utkjørselen..
Kondolerar til deg også då Freshmaker... Håper bilen fikk ein god heim.
Min fysste bil kan dokke alle få eige litt av - om du stikk til byggvarebutikken og kjøper ei øskje med fysstesorterings-spikar... ;)
Ellers lever delar av bilen vidare, deler av den er spreidd både i sør, nord, aust i landet og selfølgelig litt rundtom her på Sunnmøre... :)
Men det var hardt den dagen eg leverte bilen, det skal ihvertfall sikkert.

Lagt inn: 26 okt 2004, 20:36
av Jørgen N237
Tror den får et godt hjem, han virket ihvertfall veldig fornøyd med kjøpet..