Side 1 av 1

Kjøpe fra USA..er det trygt?

Lagt inn: 16 okt 2010, 15:05
av tranceman N366
Velger å starte en annen 2-din tråd siden dette er av en annen karakter. Jeg så på denne 2-din spilleren fra Pioneer:
http://www.bilradiospes.no/m/shop/?prod ... id=&vn=736

Jeg skal ha lyd via ekstern forsterker så dette er ikke viktig for spilleren. Men jeg ser at jeg kan spare et par tusen kroner ved at muttern som bor i USA kjøper denne og sender den til meg som en gave. De selger jo akkurat samme spiller der for under 500 dollar.

Er det noen "feller" en kan trå i når man handler fra USA, tenker da av teknisk art ?

Re: Kjøpe fra USA..er det trygt?

Lagt inn: 16 okt 2010, 15:20
av Paradigm N558
Har handlet mye rart fra USA opp igjennom årene, da igjennom eBay, anbefaler det på det sterkeste, er mye å spare, og hold deg til selgere med god rating, så går det nok bærre lækkert!
Og betal med PayPal, så er du garantert pengene tilbake om du ikke mottar varen eller det skulle bli en dispute mellom deg og selger.

Re: Kjøpe fra USA..er det trygt?

Lagt inn: 16 okt 2010, 18:18
av Børre N17
Enig med Para her, ebay og PP funker bra.

Men om du kjøper radio fra USA så vær klar over at de ikke har RDS over there, og de kjører 200kHz inndeling på FM (90,7->90,9->91,1 osv) mot det europeiske båndet som har 50kHz inndeling (90,7->90,75->90,8 osv)
Så akkurat radiobiten fungerer noe dårligere.

Re: Kjøpe fra USA..er det trygt?

Lagt inn: 16 okt 2010, 23:13
av tranceman N366
Har familie i USA og de skal kjøpe for meg. Jeg bare setter inn på deres norske bankkonto, så sender de til meg som gave. Greit opplegg eller?