Side 1 av 1

Black panel også på radio, temperatur osv?

Lagt inn: 02 mar 2012, 20:35
av redturbo
Gjelder 9-3 SE 1999-mod.

Det lyser fremdeles et "juletre" på midten ved bruk av Black panel. Skulle gjerne ha slukket det.
Et alternativ kunne være å dempe belysningen ytterligere med et pot-meter eller en motstand via en bryter.
Er vel ikke så mye strøm som går. Brukes lysdioder eller pærer til belysningen til radio etc?

Paradoksalt nok skulle jeg gjerne hatt turtallet belyst sammen med speedometeret når Black panel er innkoblet. SID'en her kan vel ikke programmeres til slikt?

Re: Black panel også på radio, temperatur osv?

Lagt inn: 02 mar 2012, 20:58
av Ingvar N629
Er bare å bruke reostaten det, så får du dempet bakgrunnsbelysningen. Du får ikke open SID på den bilen, den er for gammel. Uansett ville den ikke lyse opp permanent.

Re: Black panel også på radio, temperatur osv?

Lagt inn: 02 mar 2012, 21:34
av redturbo
Den demper ikke nok for mine øye!

Re: Black panel også på radio, temperatur osv?

Lagt inn: 02 mar 2012, 21:37
av Aleks-ander_N948
Vist det er en sånn uoriginal radio du har av en dyrere type så er der egen ledning bak på som skal kobles til bilen sine dashbordlys, då blir lyset i radioen likt med lys i dashen.



Vist du vil ha lys i turtelleren på blackpanel så har du missforstått funksjonen til blackpanel :P

Re: Black panel også på radio, temperatur osv?

Lagt inn: 02 mar 2012, 22:41
av redturbo
Har original radio.

Har nok ikke misforstått mht turteller og black-panel, men er så tunghørt selv med et smart høreapparat hører jeg ikke motoren. Kan være litt vanskelig å treffe med clutch på nedgiringer og hydraulisk clutch uten følelse. Også forskjell på å kjøre småveier med mye giring og på motorveier, så valget om lys hadde vært helt OK.

Tilbake til saken: Vi snakker kanskje om lukket system og kobberbaner her og ikke ledninger med lamper som brytere kan kobles inn i mellom?

Re: Black panel også på radio, temperatur osv?

Lagt inn: 02 mar 2012, 23:34
av Aleks-ander_N948
Aha.. Men sett på blackpanel og gi gass, når du nærmer der rødmerkinga vil turtelleren lyse opp automatisk :wink: Selv så bruker jeg bare blackpanel ved langkjøring når det er helt mørkt rundt meg. Da vet jeg godt at hvilke gir jeg kan bruke i de forskjellige hastigheter for en kjenner jo sin egen bil..