santo skrev:Motering 2 arbeidsdager i følge han på sabb
Hmmm. Hadde ute motoren og skiftet noen pakninger og simringer på min Saab 9000 og satte den inn igjen på ca en dag (Dersom du har automatgir, er det kanskje litt mer tidkrevende). Motorbytte på 9-5 skulle vel ikke ta så mye lenger tid skulle jeg tro. Hvor stor forskjell det er på å skru Saab 9-5 kontra 9000 kan jeg ikke uttale meg om annet enn det er litt trangere om plassen. Men forskjellen mellom 99 -> 900 -> 9000 har i hvertfall ikke vært av de veldig store rent mekanisk.
doo-kie skrev:Du kan skaffe mye billigere motor selv.
Om du feks kjøper en fabrikkny blokk fra Speedparts koster de rundt 18 000 norske. Og toppen i din bil er sikkert i orden, Om ikke kan den enten overhales eller du kjøper en overhalt fra maptun. Du kan også kjøpe overhalt motor fra maptun.
Da er du nok maks oppe på 25000 for en "ny" motor.
og regner med om du ikke skrur selv kan du få ett verksted for å bytte den for maks 10000.
event hører om det er noen her inne som kan hjelpe deg

Her kan du jo se om du finner noe spennende
Bildelebasen i Sverige
Om du ikke er veldig dreven på å skru selv, får du jo Haynes reprasjonsbok på f.eks. Biltema. Teoretisk hjelp får du også garantert her på forumet.
Eksempel på andre nettsteder der du kan finne nyttig info:
TheSaabSite
SaabLink
Lykke til med jakten på motor og evt. byttet.
