2010 Saab 9-3 Div

Åpent forum for alle Saab entusiaster. Her postes Saab/bil-tekniske innlegg.

Moderator: Moderatorer

Svar
TommyNordlie
Innlegg: 1
Registrert: 24 jul 2013, 20:00

2010 Saab 9-3 Div

Legg inn av TommyNordlie » 24 jul 2013, 20:11

Hei!

Har akkurat gått i innkjøp av en 2010 Saab 9-3 Vector og har litt div spørsmål :)

- Har leita en del etter skvettlapper men finner ikke til denne modellen, noen som vet noe?
- Hvordan det er å bytte fra orginal cd spiller til den store utgaven med navi, og evnt pris?
- Også har jeg sett noen som har oransje dioder i de tre små hullene øverst i hovedlampa ved led stripa, noen som vet hvordan man får til dette, evnt en guide?

Takker for svar!

Brukeravatar
Hjelle, N6
Site Admin
Site Admin
Innlegg: 8371
Registrert: 25 feb 2003, 01:00
Medlemsnummer: N6
Kontakt:

Re: 2010 Saab 9-3 Div

Legg inn av Hjelle, N6 » 25 jul 2013, 19:13

Skvettlappar: Finns å kjøpe originalt på bilar som ikkje har eksteriørpakke, noko din har. Kan kanskje modifiserast og evt limast på istaden for å skru, men flotte er dei ihvertfall ikkje.
Navi: Skiftet kan nok gjerast, men det er "litt" meir jobb enn å berre bytte spelaren. Mellom anna må du bytte antenne, ICM-boks og skaffe nokre nye kontaktstykker slik at alt passar isammen. Samt at det må giftast inn med Tech2.
Dioder: Du må kjøpe US-blinkers, evt borre hol og sette inn dioder i dei du har. Skal du kjøpe nye blinkers må du også bytte hovudlykta, sidan det er en einheit, so det kostar nokre kroner, samt at du mest sansynlig må ordne 12v fram til US-blink-delen.

Svar